Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Może być i bez podatku

21 czerwca 2004 | Polska-Unia Europejska | KW
źródło: Nieznane

Jak założyć polską firmę w Estonii

Może być i bez podatku

  • Podatki w Estonii
  • Użyteczne adresy internetowe

Rynek estoński jest mały i bardzo wymagający. Szanse zbytu mają praktycznie wyłącznie produkty wysokiej jakości. Bliskość rosyjskiego Sankt Petersburga znacznie jednak poszerza możliwości przedsiębiorców.

Jednym z największych atutów inwestycyjnych Estonii jest zwolnienie z podatku od kapitału zainwestowanego w rozwój firmy. Jak wyjaśnia Sławomir Strzałkowski, radca handlowy Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady RP w Tallinie, "poważną zachętą dla inwestorów jest również obowiązujący system podatkowy oparty na podatku liniowym, zgodnie z którym osoby prawne prowadzące działalność gospodarczą są ustawowo zwolnione z obowiązku podatkowego w przypadku zainwestowania wypracowanego zysku w rozwój firmy".

Legalizacja pobytu

Zgodnie z przyjętymi regulacjami unijnymi pobyt obywateli innych państw członkowskich wymaga legalizacji, jeśli przekracza 90 dni. Również Polacy przebywający w Estonii ponad 3 miesiące zobowiązani są do zalegalizowania swojego pobytu, które w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej następuje niemal automatycznie. Obywatele polscy od 1 maja 2004 r. nie muszą przechodzić żmudnych i czasochłonnych procedur...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament