Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupuj bezpieczne

21 czerwca 2004 | Nieruchomości, budownictwo | AR
źródło: Nieznane

Wyroby budowlane Niekoniecznie muszą mieć napis CE

Kupuj bezpieczne

  • Ile kosztują materiały budowlane na dom (w zł) - tabela
  • Ile kosztuje budowa domu?

Niełatwo jest zorientować się w tym, jak prawidłowo powinny być oznakowane wyroby budowlane. Nowe przepisy, które weszły w życie 1 maja 2004 r., dopuszczają bowiem cztery sposoby oznaczania. Jest też i piąta możliwość - wyrób stosowany przy budowie czy remontach w ogóle nie jest uznawany za budowlany i nie dotyczą go przepisy o takich wyrobach.

Klient w sklepie czy składzie może spotkać się z trzema sposobami oznaczania takich produktów: znakiem CE, znakiem budowlanym B lub oznaczeniem jako budowlany wyrób regionalny. Jednak to, że wyrób ma odpowiednie znaki, nie daje wcale pewności, że nadaje się do tego, do czego chcemy go wykorzystać. Zanim więc ktoś kupi płytki, cegłę czy stal, powinien dokładnie wiedzieć, gdzie i w jakim celu zamierza ją zastosować.

CE to nie wytrych

Na coraz większej grupie wyrobów spotkamy znak CE. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy wyrób ze znakiem CE musi się sprawdzić w polskich warunkach. Na przykład wyrób włoski czy hiszpański, tam wyprodukowany zgodnie z normą, może okazać się zbyt mało odporny na przemarzanie w Polsce czy Szwecji. Europejska norma tzw. zharmonizowana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament