Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Daleko od centrum, ale tanio

21 czerwca 2004 | Nieruchomości, budownictwo | JK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Zamieszkać pod Warszawą (19) Żyrardów i Żabia Wola

Daleko od centrum, ale tanio

Poprzedni odcinek

Miasto Żyrardów i gmina Żabia Wola mają dwie cechy wspólne - położenie w znacznej odległości od Warszawy i konkurencyjne ceny nieruchomości. W Żyrardowie w cenie kawalerki w stolicy można kupić trzypokojowe mieszkanie, a w Żabiej Woli działkę budowlaną już od 3 dol. za 1 mkw.

Żyrardów to 41-tysięczne miasto położone w odległości 45 km na południowy zachód od Warszawy. Przez Żyrardów przebiega droga krajowa nr 50, a w jego pobliżu trasa katowicka. W odległości 7 kilometrów od granic miasta usytuowany będzie węzeł komunikacyjny planowanej autostrady A-2. Połączenie ze stolicą zapewnia kolej podmiejska, dzięki czemu w Żyrardowie licznie osiedlają się młodzi ludzie pracujący w Warszawie, których przyciągają tu niskie ceny mieszkań.

Opinie pośredników

BEATA BARTOSIEWICZ

Ze względu na łatwość dojazdu do Warszawy i niskie ceny nieruchomości jest spory popyt na mieszkania w Żyrardowie. Dużo lokali oferowanych na rynku wtórnym znalazło nabywców w okresie przed 1 maja. Obecnie jest wciąż dużo kupujących, ale brakuje najbardziej poszukiwanych mieszkań na wyższych piętrach. Za 100 tys. zł można nabyć nawet pięciopokojowe mieszkanie. -

WOJCIECH...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament