Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobra Firma Vademecum: VAT po 1 maja. Brak obowiązku podpisywania

21 czerwca 2004 | Vademecum Rzeczpospolitej | AB

Dobra Firma Vademecum: VAT po 1 maja

Nowe zasady wystawiania faktur

Brak obowiązku podpisywania

Nowe zasady wystawiania faktur VAT określone zostały w rozdziale 14 rozporządzenia ministra finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 97, poz. 971).

AGNIESZKA BIEŃKOWSKA

Spis treści

Obok elementów, jakie powinna zawierać zwykła faktura VAT, i terminów ich wystawiania, rozporządzenie to określa również m.in. zasady wystawiania faktur w transakcjach wewnątrzwspólnotowych, zasady wystawiania faktur przez małych podatników, w przypadku gdy opodatkowaniu podlega marża, jeśli pobrano częściową zapłatę (zaliczka, zadatek, rata), a także zasady wystawiania duplikatów oraz faktur i not korygujących.

DLA POTRZEB KRAJOWYCH

Zestaw elementów wymaganych na fakturze nie odbiega w sposób zasadniczy od stosowanego przez polskich podatników do tej pory. Tak jak dotychczas, faktury dokumentujące sprzedaż będą oznaczane jako "Faktury VAT" i będą zawierały dane dotyczące sprzedawcy i nabywcy, numer i datę wystawienia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament