Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Maskowanie śladów

21 czerwca 2004 | Sport | GD
źródło: Nieznane

Kolarstwo Sensacyjna książka przed Tour de France - Czy Lance Armstrong brał doping?

Maskowanie śladów

(C) AP

Kubeł pomyj albo prawda o herosie kolarstwa. Tani skandal czy też rzetelne dziennikarstwo śledcze? Odwaga świadków lub narzucony przez środowisko obowiązek milczenia. Jasnych odpowiedzi nie ma, ale prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Zmusza do tego wydana właśnie we Francji książka "LA. Confidentiel. Les secrets de Lance Armstrong" ('LA. Poufne. Tajemnice Lance'a Armstronga').

Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem kolejnej edycji najsłynniejszego z kolarskich wyścigów - Tour de France - autorzy tej pracy stawiają pod znakiem zapytania uczciwość pięciokrotnego zwycięzcy Wielkiej Pętli, faworyta do szóstego sukcesu, czyli do pobicia absolutnego rekordu. Gorzej: przekonują na podstawie zdobytych informacji, że Lance Armstrong, rzecznik walki z dopingiem w kolarstwie, sam od koksu nie stronił. Za pośrednictwem swoich adwokatów kolarz wytoczył już sprawę o zniesławienie autorom książki, jej francuskiemu wydawcy, a także dwóm redakcjom prasowym (francuskiemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament