Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobra Firma Vademecum: VAT po 1 maja. Nowości niewiele, ale zasady znać trzeba

21 czerwca 2004 | Vademecum Rzeczpospolitej | KW

Dobra Firma Vademecum: VAT po 1 maja

Kasy fiskalne po zmianach

Nowości niewiele, ale zasady znać trzeba

Kończy się 11 rok funkcjonowania w Polsce kas rejestrujących, potocznie zwanych fiskalnymi. Pomimo znaczących zmian w opodatkowaniu VAT po 1 maja 2004 r. funkcjonowanie tej instytucji zasadniczo się nie zmieniło, choć oczywiście są i nowości, często wywołujące wątpliwości podatników.

KRZYSZTOF WILK

Spis treści

Kwestie dokumentowania obrotu dokonywanego na rzecz niektórych osób fizycznych za pomocą kas fiskalnych od 1 maja 2004 reguluje art. 111 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54 poz. 535), zgodnie z którą obowiązek wprowadzenia kas spoczywa na podatnikach dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych.

Szczegółowe kwestie dotyczące warunków rejestrowania oraz zwolnień z tego obowiązku określone zostały w rozporządzeniu ministra finansów z 23 grudnia 2002 r. w sprawie kas rejestrujących ("Rozporządzenie o kasach"), Dz. U. nr 234 poz. 1971. Rozporządzenie to wydane jeszcze na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów okazało się na tyle uniwersalne, że nadal obowiązuje i po dziś...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament