Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

RTS odrabiał straty

21 czerwca 2004 | Ekonomia | NT

Giełdy Europa Środkowa i Wschodnia

RTS odrabiał straty

W czwartek i piątek rosyjski indeks RTS z nawiązką odrobił straty z początku tygodnia. Węgierski wskaźnik BUX przez cały tydzień niemal stał w miejscu, czeski zaś indeks wyraźnie rósł i pokonał 800 pkt.

Budapeszt

Węgierski indeks BUX w poprzednim tygodniu stał niemal w miejscu. Większe zmiany przyniosła dopiero końcówka tygodnia. BUX zakończył piątkową sesję na poziomie 11 tys. 103,1 pkt. W skali tygodnia wskaźnik zyskał 0,5 proc.

W centrum zainteresowania inwestorów były akcje firm farmaceutycznych Egis i Gedeon Richter. Powodem były decyzje parlamentu w sprawie zamrożenia cen leków i niejasności związane ze skalą możliwej podwyżki cen. Sporo wyjaśniło się we wtorek, gdy opublikowano wspólny komunikat rządu i firm, z którego wynika, że ceny leków refundowanych przez rząd w tym roku nie zwiększą się, a w kolejnych latach subsydia rządu do leków będą rosły po 5...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament