Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczowy przegląd prasy

21 czerwca 2004 | Publicystyka, Opinie | AR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

RZECZOWY PRZEGLĄD PRASY

Konstytucja niektórych rozczaruje, ale jej zaletą jest to, że istnieje, i tylko przyszłość pokaże, czy zdoła nadać znowu dynamikę europejskiej konstrukcji. Rozszerzenie może się jeszcze nie powieść. Po co duża Europa, jeśli nie będzie funkcjonować? Duże kraje, głównie Niemcy i Francja, będą musiały brać pod uwagę zdanie krajów małych i średnich. Idea Europy wyznawana przez Tony'ego Blaira jest marna, ale jasna - pokojowy duży rynek i nic więcej.

Mimo tego pozytywnego wyniku [przyjęcia konstytucji] nie można zapomnieć o fiasku podjętej przez "25" próby wskazania nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej, mającego zastąpić za kilka miesięcy Romano Prodiego. To niepowodzenie nie tylko umniejsza rozmiary sukcesu, jakim stało się zatwierdzenie traktatu konstytucyjnego, ale potwierdza również istnienie głębokich podziałów, które wyszły na jaw w trakcie debaty nad konstytucją. Unia "25" jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament