Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Może być więcej i droższych mieszkań

21 czerwca 2004 | Nieruchomości, budownictwo | KM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rynek mieszkaniowy w stolicy Załamanie około 2006 r., wzrost w 2007 r.

Może być więcej i droższych mieszkań

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami w Warszawie wyraźnie spadło. Widać to było na ostatnich targach mieszkaniowych. Ale jak w takim razie rozwinie się sytuacja na rynku nowych mieszkań w Warszawie przez najbliższe trzy lata?

Kto miał kupić mieszkanie w tym roku, starał się załatwić tę sprawę przed 1 maja, wierząc, że ucieknie przed podwyżką cen. Czy to oczekiwanie udało się spełnić, dowiemy się dopiero za jakiś czas. Faktem jest, że do 1 maja sprzedaż nowych mieszkań i domów oraz materiałów budowlanych szła w zawrotnym tempie.

Paweł Sztejter, Reas Konsulting:

Pod względem liczby oddawanych mieszkań rok 2005 może być nieco gorszy od 2004, ale wyraźny spadek na rynku nowych mieszkań może przypaść dopiero na 2006 rok. Niemniej liczba oddawanych nowych lokali powinna kształtować się na poziomie od 8 do 12 tys. rocznie. Przyjmując, że rząd zrealizuje zakładany aktualnie scenariusz zmian podatkowych, w 2007 roku podaż mieszkań w Warszawie powinna wzrosnąć nawet do 16 - 20 tys. Niewykluczone...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament