Podwładny na odległość, czyli praca wykonywana przez Internet
Od połowy października możesz zatrudniać telepracowników. Ale zanim przyjmiesz nową osobę do wykonywania telepracy, wyślij ją do lekarza i na szkolenie bhp
To tylko niektóre z obowiązków pracodawcy. Unikniesz ich jednak, gdy telepracownikiem będzie osoba już zatrudniona. Wtedy wystarczy zawrzeć z nią porozumienie i ustalić wysokość ekwiwalentu za używanie prywatnego sprzętu.
Telepraca polega na tym, że pracownik wykonuje swoje obowiązki regularnie poza zakładem, wykorzystując środki komunikacji elektronicznej, np. Internet.
Wynika tak z dodanego ostatnio art. 675 kodeksu pracy. Dziś krok po kroku wyjaśniamy, jak zatrudnić telepracownika. W pierwszej kolejności omawiamy przypadek, gdy telepracownik będzie pierwszy raz wykonywał obowiązki na rzecz pracodawcy.
W drugim artykule opisujemy natomiast, jak wprowadzić telepracę wobec dotychczasowego pracownika firmy. Przedstawiamy też niezbędne w tym wypadku wzory porozumienia i umowy o pracę z taką osobą.
Nowy rozdziałZmiany dotyczące telepracy wprowadziła nowelizacja kodeksu pracy z 24 sierpnia 2007 r. Dodano w nim rozdział II b (DzU z 1 października br. nr 181, poz. 1288).
Jak przyjąć do firmy telepracownikaKROK 1.
WEŹ OŚWIADCZENIE Z REJESTRU BEZROBOTNYCH
Zanim telepracownik podpisze umowę o pracę, musi potwierdzić, że nie figuruje w rejestrze bezrobotnych. Sam składa takie oświadczenie na wniosek pracodawcy. Szef, który zatrudni bezrobotnego lub powierzy mu inną
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta