Europejskie dotacje na pograniczną turystykę
Augustów i okolice zwiedzać można pieszo, kajakiem, coraz częściej również rowerem. Wypoczywać i szkolić mogą się tu także osoby niepełnosprawne. Wszyscy mogą korzystać ze szlaków, pól namiotowych i ośrodków zbudowanych lub zmodernizowanych dzięki unijnym dotacjom
Okolice Augustowa i samo miasto uzdrowisko to tereny bardzo atrakcyjny turystycznie. I wciąż jeszcze niewykorzystane. Żeby zachęcić bywalców do odkrywania nowych zakątków i przyciągnąć turystów, okoliczne gminy poszerzają ofertę turystyczną. I chętnie korzystają z dotacji unijnych.Dotacje na rozwój turystyki i kultury w regionach nadgranicznych oferują programy INTERREG. Nie każda gmina lub organizacja będąca jego beneficjentem musi działać na obszarze Unii Europejskiej. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego współfinansowany jest program „Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG IIIA/TACIS CBC 2004 – 2006”. W różnych wariantach umożliwił on współpracę transgraniczną, międzynarodową w Europie Środkowo-Wschodniej i w regionie Bałtyku oraz międzynarodową, był ważnym źródłem dotacji w województwach nadgranicznych.
W ramach INTERREG polskie samorządy, organizacje, wspólnoty wyznaniowe itd. współpracować mogą z regionami czy instytucjami z krajów sąsiedzkich UE oraz z Ukrainy, Białorusi i obwodu kaliningradzkiego. Zazwyczaj inicjatywy w sferze kultury łączone są z pomysłami na rozwój turystyki w danym regionie.
Molo, rowery, trochę kultury
W jego ramach Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna od sierpnia 2005 do czerwca 2007 r. realizowała projekt „Rozbudowa infrastruktury dla potrzeb turystyki aktywnej na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta