Porażka w ostatniej sekundzie

03 grudnia 2008 | Życie Warszawy | Piotr Szeleszczuk
Michael Ansley był jednym z najlepszych graczy Polonii, ale jego  21 punktów nie zapewniło gospodarzom zwycięstwa
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa
Michael Ansley był jednym z najlepszych graczy Polonii, ale jego 21 punktów nie zapewniło gospodarzom zwycięstwa

Polonia przegrywała w drugiej kwarcie 20 punktami, potem prowadziła pięcioma w dogrywce, a mimo to uległa u siebie Kotwicy 82:84. Goście zapewnili sobie triumf w ostatniej sekundzie.

„Czarne koszule“ rozpoczęły fatalnie – po pierwszej kwarcie goście prowadzili 25:16. Stołeczny zespół źle bronił, a koszykarze Kotwicy w pierwszej kwarcie aż sześć razy trafili za trzy.

W 13. minucie było 19:39 i wydawało się, że stołeczny zespół już się nie podniesie. Impuls do walki dał jednak 19-letni Marcin Nowakowski, a że jak profesor grał Michael Ansley (15 punktów i sześć zbiórek w pierwszej połowie), to do przerwy gospodarzom udało się zniwelować straty do dziesięciu punktów.