Na parterze taniej o kilkanaście procent
Stare mieszkania na najniższych kondygnacjach sprzedają się najgorzej, a ich ceny bywają niższe niż wyżej położonych lokali co najmniej o kilkanaście procent. Inaczej jest z nowymi lokalami z przypisanymi ogródkami. Te cieszą się dużym powodzeniem
Ostatnie piętra w starych blokach bez wind i partery – właścicielom tak położonych mieszkań najtrudniej znaleźć potencjalnych nabywców. – Nie bez znaczenia jest to, czy parter jest wysoki czy niski – zauważa pośrednik Sylwester Rosa z agencji Panorama Nieruchomości. – Z tym ostatnim jest dużo trudniej, zwłaszcza dziś, gdy ofert na rynku nie brakuje.
Według niego część klientów odstrasza już sama informacja, że lokal jest na parterze.
– Wielu nie chce o takich mieszkaniach nawet rozmawiać, nie mówiąc już o ich oglądaniu. Najważniejszym powodem jest bezpieczeństwo – ocenia Sylwester Rosa.
Im jednak parter wyższy, tym problem z chętnymi na lokal mniejszy. Najczęściej do wyobraźni potencjalnych klientów przemawia cena mieszkania. Ta wciąż jest bowiem jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta