Oświadczenie adwokata jest równe twierdzeniom strony
Jeśli do prowadzenia sprawy angażujemy fachowego pełnomocnika, musimy liczyć się z tym, że ma on również prawo zgodzić się z faktami przytoczonymi przez stronę przeciwną
Potwierdził to Sąd Najwyższy w niedawnym wyroku. Przyznanie faktów przytoczonych przez stronę przeciwną ma w myśl art. 299 kodeksu postępowania cywilnego takie znaczenie, że jeśli nie budzi wątpliwości, to fakty te nie wymagają dowodu. Słowem, sąd uzna je za dowiedzione. To zaś może mieć istotne znacznie dla wyniku sprawy. Tak było w sprawie, której dotyczy wyrok. Wnieśli ją wspólnicy spółki jawnej ZIEL-GAZ Teresa Z. i Kazimierz Z. przeciwko Bogdarowi T. Domagali się wydania mu zakazu naruszenia ich prawa ochronnego.
Wzór użytkowy dla wspólniczki
Do 2001 r. późniejsi adwersarze prowadzący jednocześnie działalność gospodarczą w innych formach zajmowali się nią także wspólnie, w spółce cywilnej. Pracowali wówczas nad połączeniami stali z tworzywami sztucznymi. W czasie tej współpracy w 1999 r. Teresa Z. uzyskała w Urzędzie Patentowym prawo ochronne na wzór użytkowy obejmujący takie połączenie. W pozwie z 2007 r. o zakazanie...Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta