Po służbie wojskowej szybki powrót do firmy
Poborowego szef nie mógł zwolnić. Po zakończeniu służby taka osoba miała zagwarantowane miejsce w firmie, musiała jednak stawić się w niej na czas
Zatrudniliśmy pracownika na trzymiesięczny okres próbny od 2 lipca 2008 r. Natomiast już od 2 września 2008 r. został on powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Służba ta trwa dziewięć miesięcy, więc do 31 maja 2009 r. powinien ją zakończyć. Od tego momentu pracownik miał 30 dni, w ciągu których powinien się zgłosić w firmie. Według wyliczeń u pracodawcy winien się stawić z początkiem lipca 2009 r. W tym czasie jego umowa o pracę przekształciła się w umowę na czas nieokreślony. Telefonicznie (przez domownika) i pisemnie prosiłam go o kontakt z pracodawcą i o dostarczenie książeczki wojskowej. Jednak nie odniosło to żadnego skutku. W aktach osobowych mamy jedynie kartę powołania do odbycia służby, bez terminu, do kiedy miała być odbyta. W jaki sposób rozwiązać z nim umowę o pracę i z jakim dniem? Jak prawidłowo wystawić świadectwo pracy, szczególnie w pkt 3 i pkt 4 ppkt 7)? – pyta czytelniczka.
Miesiąc na zgłoszenie
Niezgłoszenie się pracownika do pracodawcy w ciągu 30 dni od zwolnienia ze służby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta