Legia pokonała Arkę 1:0 po kontrowerysjnym rzucie karnym
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

Żegnamy piłkarzy, wrócą 27 lutego. Prowadzi broniąca tytułu Wisła, która zimą ma się wzmocnić

Legia kończy rok ze stratą tylko 5 punktów do Wisły trochę dzięki sędziemu. Adrian Mrowiec na pewno zahaczył Marcina Mięciela, ale czy rzeczywiście tak mocno, by ten stracił równowagę – to już takie pewne nie jest. Maciej Iwański wykorzystał rzut karny, a o pozostałych 89 minutach meczu można szybko zapomnieć, bo nie działo się nic.

O w miarę spokojną zimę Macieja Skorży zadbał w piątek Marcelo. Mecz Wisły z Zagłębiem Lubin odbywał się bez udziału publiczności, do tego w Sosnowcu. To pokazuje, że długa przerwa jest najlepszym, co może się w tej chwili rozgrywkom przytrafić.

Marcelo strzelił szóstego gola, jedynego w meczu, i jest teraz najbardziej wartościowym piłkarzem mistrzów Polski. Wisła jesienią przegrała wszystkie prestiżowe mecze, Legia wszystkie wygrała i wychodzi na to, że mistrzostwo Polski zdobywa się, wygrywając w Wodzisławiu i Gliwicach, a nie ucierając nosa najsilniejszym rywalom.

Dziewiąty z rzędu mecz Lecha Poznań bez porażki – 2:0 z Koroną Kielce – na razie kończy dyskusję o kryzysie tej drużyny. Lech nie wygrywa już tak efektownie jak w ubiegłym sezonie, ale kilku ważnych piłkarzy było kontuzjowanych. Trener Jacek Zieliński musiał postawić na młodzież i utrzymał drużynę w ścisłej czołówce.

Sławomir Peszko i Robert Lewandowski wzięli na siebie ciężar gry i wydaje się, że jedyne, czego teraz potrzebuje armia poznańskich 20-latków, to doświadczony...