Prezent od sędziego

14 grudnia 2009 | Sport | Paweł Wilkowicz
Valencia – Real 2:3. Na zdjęciu Angel de Albert (z lewej, Valencia) i Gonzalo Higuain
źródło: REUTERS

Barcelona wygrała derby po błędzie arbitra i jest liderem

Alex Ferguson nigdy się nie zmieni. – W drugiej połowie mieliśmy taką przewagę, że prawie rozbiliśmy namioty w ich polu karnym. A sędzia doliczył za mało czasu – syczał Szkot po sobotniej porażce Manchesteru United. Aston Villa wygrała na Old Trafford pierwszy raz od 1983 roku i wbrew temu, co mówi Ferguson, było to zwycięstwo zasłużone. Tomasz Kuszczak w bramce United miał co robić, a jedynego gola Gabriel Agbonlahor zdobył już w 13. minucie – uderzeniem głową, bez błędu Kuszczaka.

W meczu kolejki Arsenal wygrał w Liverpoolu 2:1, choć przegrywał 0:1. Dirk Kuyt strzelił gola po złym wyjściu z bramki Manuela Almunii, Arsenal wyrównał po samobójczym golu Glena Johnsona, a trzy punkty – który już raz – zapewnił pięknym strzałem Andriej Arszawin.

Chelsea zremisowała z Evertonem 3:3 i powiększyła przewagę nad United do trzech punktów, ale to jedyna dobra dla Carla Ancelottiego wiadomość. Coś złego dzieje się z jego drużyną. Nie wygrała czterech ostatnich...