Mistrzowie Polski wciąż niepokonani

14 grudnia 2009 | Sport | Marek Cegliński
Adam Hrycaniuk (z piłką) jest coraz silniejszym punktem Asseco
źródło: PAP

W meczu na szczycie ekstraklasy mężczyzn Asseco Prokom Gdynia wygrał 91:78 z Anwilem Włocławek

Było to 12. z rzędu zwycięstwo mistrzów Polski, którzy bez straty punktu prowadzą w tabeli i mogą być pewni, że nie stracą tej pozycji na półmetku sezonu zasadniczego.

Koszykarze Asseco Prokomu mieli prawo być zmęczeni po porywającym meczu w Eurolidze, w którym pokonali 82:76 słynny Real Madryt, ale praktycznie przez cały mecz kontrolowali sytuację na parkiecie.

Anwil walczył ambitnie. Dzięki Dru Joyce’owi (14 pkt, 7 asyst) i Rashardowi Sullivanowi (20 pkt, 10 zb., 2 bloki), którzy w Gdyni często pokazywali zagrania, z których znani są ich rywale z Prokomu David Logan i Qyntel Woods, długo utrzymywał się wynik dający nadzieję na równą walkę.

W 25. minucie goście zdołali zmniejszyć dziesięciopunktową stratę do 56:53, ale od tego momentu do końca trzeciej kwarty mistrzowie Polski zdobyli 14 punktów, tracąc tylko trzy i mecz był już rozstrzygnięty.

Asseco Prokom wygrał zbiórki 37:28 i wymusił 17 strat rywali, przy 10 własnych. Jego...