Modernizacja drogi gminnej będzie kosztem firmowym
To, co spółka wydaje na naprawę szosy prowadzącej do jej zakładu w celu zapewnienia bezpiecznego dojazdu do miejsca wykonywania działalności, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów
Część spółek rozliczających się według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) prowadzi działalność w zakładach położonych przy gminnych drogach znajdujących się w bardzo złym stanie.
Utrudnia to funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dlatego zarządy niektórych spółek zawierają z gminami umowy na udostępnienie/użyczenie nieruchomości w celu wykonania remontu.
Po modernizacji drogi poprawia się bezpieczeństwo dojazdu do miejsca wykonywania działalności, a także usprawniona zostaje obsługa transportowa przedsiębiorstwa. W praktyce jednak pojawiają się problemy z rozliczeniem wydatków poniesionych na remont.
To nie środek trwały
Droga publiczna w przebudowie nie stanowi środka trwałego podatnika. Zgodnie z ustawą o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta