Zdrowie w pakiecie od pracodawcy
Polskie firmy wydały w zeszłym roku ponad 2 mld zł na dodatkową opiekę medyczną nad swymi pracownikami
Już kilka milionów pracowników i ich rodzin objętych jest dodatkową opieką medyczną opłaconą w całości z pieniędzy pracodawcy. W tym roku wydatki na ten cel wzrosnąć mogą nawet o 20 – 30 proc.
Według sondażu „Rz” sześć na dziesięć największych polskich przedsiębiorstw oferuje swej załodze abonamenty w prywatnych przychodniach. Coraz częściej decydują się na nie także mniejsi pracodawcy. Nic dziwnego, bo zdaniem ekspertów HR wykupienie polisy czy abonamentu tworzy wizerunek odpowiedzialnej i troskliwej firmy. Są i bardziej wymierne korzyści. – Pracownik rzadziej korzysta ze zwolnień, nie tracąc czasu na stanie w wielogodzinnych kolejkach w państwowej służbie zdrowia – mówi Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
Skusić i utrzymać pracownika
Dodatkowa opieka medyczna to nieodzowny element przy zatrudnianiu specjalistów w dużych miastach. – Pytanie o abonamenty jest standardem w czasie rekrutacji osób, które wcześniej już gdzieś pracowały – twierdzi Paweł Tomczuk, dyrektor generalny Ciszewski Financial Communications.
ponad 20 proc. ma wynieść w tym roku wzrost wydatków na opiekę medyczną pracowników
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta