Do szpitala, żłobka i hospicjum
Janina Blikowska
W niektórych rejonach Polski studia pielęgniarskie cieszą się dużą popularnością wśród maturzystów. W Krakowie ostatnio konieczny był jednak dodatkowy nabór, by zapełnić wszystkie miejsca.
Na portalu pielęgniarki.info.pl niemal co dzień pojawiają się nowe oferty pracy dla pielęgniarek. Zatrudnienie oferują głównie prywatne zakłady opieki medycznej i osoby prywatne. Żeby zdobyć ten zawód, trzeba skończyć co najmniej trzyletnie studia pielęgniarskie na uczelni medycznej albo w wyższej szkole zawodowej.
Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym pielęgniarstwo można studiować od 1974 roku. Uczelnia oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia; pierwsze trwają 3,5 roku, drugie – 2 lata.
– Studia pielęgniarskie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem kandydatów, szczególnie studia II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne). Zwiększają się więc przyznawane przez ministra zdrowia limity przyjęć na kierunki medyczne: limit przyjęć na studia drugiego stopnia kierunku pielęgniarstwo wzrósł ponaddwukrotnie – mówi prof. Krystyna Olczyk, prorektor ds. szkolenia podyplomowego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta