Na Śródmieściu i Mokotowie sprzedający nie chcą obniżać z cen
Popytem cieszą się kawalerki i dwa pokoje w wielkiej płycie, kosztujące najwyżej 6 tys. zł za mkw. Droższe i większe lokale trudno sprzedać
Zaledwie 7 proc. osób poszukujących lokali jest zainteresowanych mieszkaniami w budynkach z wielkiej płyty – wynika z badań serwisu Domy.pl. Jeśli jednak właściciele takich lokali zaproponują odpowiednio niską cenę, okazuje się, że chętnych na M w blokowisku jest znacznie więcej.
– Mieszkania w wielkiej płycie odbiegają od współczesnych standardów, bo mają mniejsze metraże, niższe pomieszczenia, gorsze wykończenie. Mimo to wciąż są przedmiotem znacznej części obrotu na rynku – zapewnia Marcin Drogomirecki, ekspert serwisu Domy.pl.
Dodaje, że np. ok. 29 proc. zwolenników ramy H, zamieszkałoby w wielkiej płycie, gdyby taki lokal był tańszy co najmniej o 15 proc. w stosunku do podobnych ofert w innej technologii. Na takie ustępstwa idą również zwolennicy budynków z cegły. – Ostatecznie okazuje się, że na zakup mieszkania w wielkiej płycie gotowych jest nie 7 proc., lecz blisko 40 proc. klientów – zapewnia Drogomirecki.
Najwięcej lokali w wielkiej płycie jest do kupienia na Mokotowie, Targówku i Ursynowie....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta