Sędzia sprzedał duszę diabłom

29 października 2012 | Sport | Tomasz Wacławek

Manchester United pokonał Chelsea z pomocą arbitra. Koniec serii Bayernu. Zwycięstwo Borussii i asysta Lewandowskiego

– Chelsea nie jest już tak groźna jak kiedyś – przekonywał przed meczem na Stamford Bridge Alex Ferguson. Meczem drużyn, które zdobyły siedem z ośmiu ostatnich tytułów mistrzowskich w Anglii.

United po 12 minutach prowadzili 2:0, wystarczyły dwa strzały Robina van Persiego (po pierwszym piłka odbiła się jeszcze od słupka, a później od stojącego przed bramką Davida Luiza). Chelsea chciała uciec przed porażką. Nadzieję dał jej piękny gol Juana Maty z rzutu wolnego  przed przerwą i trafienie Ramiresa na początku drugiej połowy. Ale została z niczym, bo Mark Clattenburg najpierw niesłusznie wyrzucił z boiska Fernando Torresa, myśląc, że Hiszpan próbuje wymusić  faul, a potem uznał bramkę Javiera...