Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej dokumentów trafi do rejestru

03 stycznia 2013 | Prawo i praktyka | Anna Tarasiuk-Flodrowska Maryla Surowiec

Oddziały zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji będą miały w tym roku mniej obowiązków sprawozdawczych

Zmiany w ustawie o rachunkowości dotyczące składania do rejestru sądowego oraz ogłaszania sprawozdań finansowych weszły w zycie 1 stycznia 2013 r.. Odnoszą się one także do oddziałów zagranicznych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

Najważniejszą zmianą dla zagranicznych ubezpieczycieli (reasekuratorów), którzy utworzyli swój oddział w Polsce jest zniesienie kosztownego obowiązku ogłaszania ich rocznego sprawozdania finansowego w Monitorze Polskim B. Zmniejszeniu ulega również liczba dokumentów składanych do KRS w związku z zatwierdzeniem rocznego sprawozdania finansowego.

Zmiany są wynikiem wejścia w życie przepisów wprowadzonych ustawą z 16 września 2011 r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (DzU nr 232, poz. 1378).

Niższe koszty

W związku ze zniesieniem obowiązku ogłaszania sprawozdań finansowych w Monitorze Polskim B, uchylony został również art. 64a oraz art. 70 ust. 1a ustawy o rachunkowości, z których wynikał obowiązek oddziałów zagranicznych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji ogłaszania rocznych sprawozdań finansowych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9426

Wydanie: 9426

Spis treści
Zamów abonament