Konkurencja nowej generacji i inwestycje
Operatorzy kablowi nie tylko gwarantują dostęp do innowacyjnych rozwiązań infrastrukturalnych, ale także mobilizują innych uczestników rynku do intensywniejszej polityki inwestycyjnej – pisze prezes UPC Polska.
Ostatnio dużo się mówi o Europejskiej Agendzie Cyfrowej, projekcie politycznym, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności europejskiej gospodarki poprzez zapewnienie powszechnego dostępu i kreowanie popytu na usługi szerokopasmowego Internetu.
Wielu decydentów zastanawia się, jaką politykę państwa prowadzić, by wzmacniać e-gospodarkę oraz budować pozycję konkurencyjną Polski w globalnym świecie. Ważną rolę w tym procesie mogą odegrać i już odgrywają operatorzy kablowi, którzy dysponują odpowiednimi technologiami i zapleczem inwestycyjnym.
Jak przyspieszyć inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową
Polski rynek telekomunikacyjny jest dziś jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie, a klienci mają wybór między usługami mobilnymi i stacjonarnymi różnych operatorów. Prawie wszędzie tam, gdzie są nasze sieci, musimy konkurować z kilkanaście razy większym od nas gigantem Orange/TP, a dodatkowo w przypadku ok. 50 proc. sieci UPC konkurujemy z przynajmniej jednym operatorem kablowym, o satelitarnych, mobilnych i alternatywnych nie wspominając.
Powstanie jednego, silnego operatora kablowego, który będzie mógł równoprawnie konkurować z Orange w Polsce, będzie sprzyjać konkurencyjności gospodarki
Operator zasiedziały ze względu na prowadzoną dotychczas strategię biznesową ma problem, bo jego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta