Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

03 stycznia 2013 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

KADRY

Peter Stracar został nowym dyrektorem regionalnym GE na Europę Środkowo-Wschodnią. Zastąpił na tym stanowisku Lesława Kuzaja, który z końcem 2012 roku odszedł z GE (po 20 latach pracy w firmie).  W najbliższych dniach GE ma ogłosić, kto będzie jego następcą  na stanowisku prezesa GE w Polsce (Lesław Kuzaj łączył obie funkcje). Peter Stracar, urodzony w Czechach 48-letni inżynier elektrotechniki i informatyki, przyszedł do GE po 18 latach pracy w Hilti Corporation. Ostatnio był prezesem firmy na region Azji i Pacyfiku.

—a.b.

BANKI

31 grudnia 2012 r. nastąpiła fuzja prawna Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG. Cały majątek Polbank EFG został przeniesiony na Raiffeisen Bank Polska. Bank będzie działał na rynku pod marką handlową Raiffeisen Polbank. Prezesem zarządu został Piotr Czarnecki, dotychczasowy szef Raiffeisen Bank Polska, natomiast Kazimierz Stańczak, który do tej pory zajmował stanowisko prezesa Polbank EFG, został pierwszym wiceprezesem. Bank będzie obsługiwał ok. 900 tys. klientów przez sieć prawie 400 placówek. Klienci banku powstałego w wyniku połączenia nie będą musieli zawierać nowych umów ani ich aneksować.     —k.o.

Władze Belgii i Francji zasiliły zgodnie ze zobowiązaniem kapitał banku Dexia o 5,5 mld euro, co pozwoli  doprowadzić do jego uporządkowanej likwidacji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9426

Wydanie: 9426

Spis treści
Zamów abonament