Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radykalizm na Ukrainie nie ma perspektyw

03 stycznia 2013 | Świat | Tatiana Serwetnyk

Radykalne działania i hasła nacjonalistycznej partii Swoboda mogą osłabić jej pozycję na scenie politycznej, ale i rozbić społeczeństwo – mówi „Rz" Myrosław Popowycz, prof. Akademii Kijowsko-Mohylańskiej.

Liderzy nacjonalistycznej Swobody, w 104. rocznicę urodzin Stepana Bandery, wyprowadzili na ulice kilka tysięcy osób. Swoboda gloryfikuje przywódcę OUN, bo chce powrócić do jego ideologii czy może z innych pobudek?

Myrosław Popowycz:  Ostatnio w ukraińskim społeczeństwie jest zauważalna tendencja do nowego, bardziej pozytywnego postrzegania roli Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Stepana Bandery. Ale środowisko polityczne, które te zmiany inicjuje, wcale nie chce odrodzenia  dawnej ideologii OUN. Pragnie raczej stworzyć ideowo-historyczne podwaliny dla swej obecnej działalności....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9426

Wydanie: 9426

Spis treści
Zamów abonament