Zasady zmiany aktu założycielskiego spółki z o.o. w organizacji
- W połowie listopada minionego roku postanowiłem założyć jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym celu udałem się do miejscowego notariusza, gdzie został sporządzony akt notarialny nowo powstałej spółki. W akcie założycielskim znalazły się wszystkie postanowienia wymagane prawem. Kilka dni po sporządzeniu aktu notarialnego stwierdziłem, że chciałbym rozszerzyć przedmiot działalności spółki zawarty w akcie założycielskim oraz dodać postanowienia dotyczące dziedziczenia udziałów po śmierci wspólnika. Wniosek o rejestrację spółki z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym nie został jeszcze złożony do sądu rejestrowego. Jakie kroki prawne powinien podjąć wspólnik założyciel, aby skutecznie zmienić akt założycielski w przedstawionym zakresie?
Z dniem sporządzenia aktu założycielskiego powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Forma ustrojowa spółki z o.o. „w organizacji" utrzyma się aż do chwili wpisu spółki do rejestru przedsiębiorców. Zawiązanie spółki powinno być zgłoszone do sądu rejestrowego w terminie sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy spółki....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta