Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zasady zmiany aktu założycielskiego spółki z o.o. w organizacji

03 stycznia 2013 | Prawo i praktyka | Agnieszka Musiał

- W połowie listopada minionego roku postanowiłem założyć jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym celu udałem się do miejscowego notariusza, gdzie został sporządzony akt notarialny nowo powstałej spółki. W akcie założycielskim znalazły się wszystkie postanowienia wymagane prawem. Kilka dni po sporządzeniu aktu notarialnego stwierdziłem, że chciałbym rozszerzyć przedmiot działalności spółki zawarty w akcie założycielskim oraz dodać postanowienia dotyczące dziedziczenia udziałów po śmierci wspólnika. Wniosek o rejestrację spółki z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym nie został jeszcze złożony do sądu rejestrowego. Jakie kroki prawne powinien podjąć wspólnik założyciel, aby skutecznie zmienić akt założycielski w przedstawionym zakresie?

Z dniem sporządzenia aktu założycielskiego powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Forma ustrojowa spółki z o.o. „w organizacji" utrzyma się aż do chwili wpisu spółki do rejestru przedsiębiorców. Zawiązanie spółki powinno być zgłoszone do sądu rejestrowego w terminie sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy spółki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9426

Wydanie: 9426

Spis treści
Zamów abonament