Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dokument urzędowy ważniejszy od opinii lekarza

03 stycznia 2013 | Prawo i praktyka | Edyta Sieradzka

Licząc stan zatrudnienia pozwalający na ulgi we wpłatach do Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, szef ponownie uwzględni pracownika do schorzenia szczególnego dopiero od dnia, gdy dostarczy on nowe orzeczenie lub zaświadczenie do firmy.

Tak wynika z odpowiedzi Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) na pytanie organizacji OBPON.ORG. Miała ona wiele wątpliwości dotyczących stosowania ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm., dalej ustawa o rehabilitacji) i wliczania osób niepełnosprawnych do schorzeń szczególnych.

BON uznało, że art. 2a ust. 4 ustawy o rehabilitacji po 1 stycznia 2011 r. stosuje się do wszystkich artykułów tej ustawy, w których jest mowa o schorzeniach szczególnych, a nie tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9426

Wydanie: 9426

Spis treści
Zamów abonament