Co się lepiej sprawdzi – etat czy praca tymczasowa
Angaż | Pośrednictwo agencji pracy tymczasowej pozwala zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia. „Wypożyczanie" siły roboczej podlega jednak ograniczeniom.
Grażyna Ordak
Jeśli pracodawca ma do zrealizowania konkretne zadanie lub projekt, nie musi decydować się na zatrudnienie stałej osoby. Niewykluczone jednak, że po zakończeniu tej pracy taka osoba, jeśli się sprawdzi, mogłaby wykonywać inne zadania.
Poszukujący oszczędności pracodawcy mocno zastanawiają się nad przyjęciem każdej osoby na etat. Stąd zlecają wykonywanie zadań na umowach cywilnoprawnych lub pozyskują tańszego pracownika tymczasowego, korzystając z ustawy z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (DzU nr 166, poz. 1608 ze zm.). Pewne ogólne jednak zasady muszą stosować wobec wszystkich zatrudnionych. Chodzi tu zwłaszcza o przestrzeganie zakazu dyskryminacji, podstawowych zasad bhp oraz reguł czasu pracy.
WARIANT 1
Zatrudnienie pracownika
Etatowa posada może obejmować różne rodzaje umów o pracę: od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta