Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ożywienie w rekrutacji

09 października 2013 | Kariera i biznes | Anita Błaszczak
Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na specjalistów ds. HR, logistyki czy pracowników produkcji dowodzi, że polskie firmy przygotowują się już na dobre do ożywienia w gospodarce.
źródło: Rzeczpospolita
Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na specjalistów ds. HR, logistyki czy pracowników produkcji dowodzi, że polskie firmy przygotowują się już na dobre do ożywienia w gospodarce.

Deklarowane przez firmy plany wzrostu zatrudnienia przekładają się na oferty pracy. W III kw. na portalu Pracuj.pl było ich o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Specjaliści  ds. HR, prawnicy, pracownicy produkcyjni oraz  marketingowcy – to oni mogli w ostatnich trzech miesiącach odczuć największe ożywienie na rynku pracy w porównaniu z III kw. zeszłego roku.

Liczba skierowanych do nich ofert na czołowym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl  wzrosła w skali roku najbardziej. W przypadku HR-owców aż o ponad 62 proc. Jak oceniają eksperci portalu, zwiększające się zapotrzebowanie na pracowników do produkcji HR czy logistyki to oznaki poprawiającej się koniunktury w gospodarce. Widać to także w łącznych danych Pracuj.pl, gdzie w III kw. opublikowano prawie 95,5 tys. ofert zatrudnienia – o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej, i niemal 6 proc. więcej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament