Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kończy się firmowy chów talentów

09 października 2013 | Kariera i biznes | Anita Błaszczak
W większości firm o wyborze uczestników programów talentowych decydują bezpośredni przełożeni lub dyrektorzy. W ponad jednej trzeciej firm osoby o wysokim potencjale namaszcza zarząd.
źródło: Rzeczpospolita
W większości firm o wyborze uczestników programów talentowych decydują bezpośredni przełożeni lub dyrektorzy. W ponad jednej trzeciej firm osoby o wysokim potencjale namaszcza zarząd.

Pracodawcy zaczynają odchodzić od elitarnych programów rozwoju wybranych pracowników, które zbyt często są rozczarowaniem dla obu stron.

Gdy Małgorzata Bartler obejmowała przed pięcioma laty stanowisko dyrektora HR w spółce P4, właścicielu operatora komórkowego Play, zdecydowała, że nie będzie w firmie organizować specjalnego Programu Talentów. Jej doświadczenia z prowadzenia takich programów u poprzednich pracodawców nie były zbyt zachęcające.

– Generowały więcej problemów niż korzyści. Selekcja wąskiej grupy wybrańców  powodowała u części z nich wygórowane oczekiwania,  demotywując pozostałych pracowników. A w momencie zmian personalnych i tak często trzeba było szukać kandydata z potrzebnymi kompetencjami poza firmą – wspomina Małgorzata Bartler.

Kryzysowa blokada

Starannie wyselekcjonowana grupa młodych, obiecujących pracowników, karmionych perspektywą przyspieszonych awansów, z zapewnioną ofertą dobrej jakości  szkoleń, pod specjalną mentorską opieką menedżerów. Tak mniej więcej wyglądają typowe Programy Talentów, które na początku tego wieku stały się niezbędnym elementem budowania marki dobrego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament