Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bon na pracę młodych

09 października 2013 | Kraj | Bartosz Marczuk
Milion osób w wieku do 35 lat jest zarejestrowanych jako bezrobotne
źródło: 123RF
Milion osób w wieku do 35 lat jest zarejestrowanych jako bezrobotne

Wielkie pieniądze mają w 2014 r. pomóc młodym na rynku pracy. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel dodatkowe ponad 400 mln zł, a łącznie – 1,5 mld.

Ponad 70 tys. zł pożyczki z BGK na założenie firmy, zwolnienie firm zatrudniających młode osoby ze składek do Funduszu Pracy, bon stażowy, szkoleniowy, na zmianę kwalifikacji. Do tego zobowiązanie urzędu pracy, by szybko przedstawił ofertę etatu. Takie rozwiązania wspierające młodych zawiera pakiet zmian w nowelizacji tzw. ustawy zatrudnieniowej. Jutro ma trafić pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.

– Mam nadzieję, że już 15 października zajmie się nim rząd. Zmiany wejdą w życie od stycznia – mówi „Rz" wiceminister pracy Jacek Męcina.

Ujawnia, że rząd zarezerwował na te rozwiązania dodatkowe pieniądze. W przyszłym roku ma to być 365 mln zł z Funduszu Pracy oraz ok. 50 mln euro z BGK ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament