Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita dla prof. Regulskiego

09 października 2013 | Ekonomia
Profesor Jerzy Regulski (pierwszy z prawej) odebrał statuetkę z rąk Ewy Kuleszy, wdowy po patronie nagrody i redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chraboty.
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa
Profesor Jerzy Regulski (pierwszy z prawej) odebrał statuetkę z rąk Ewy Kuleszy, wdowy po patronie nagrody i redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chraboty.

Laureatem pierwszej edycji Nagrody Fundament Rzeczpospolitej 
im. Michała Kuleszy został profesor Jerzy Regulski.

Anna Cieślak- -Wróblewska

– Polakom brakuje autorytetów. Nie zwykliśmy też doceniać normalności, a nowoczesne, wolne, demokratyczne państwo jest normalnością. Ktoś go kiedyś wymyślił, ktoś tę naszą normalność kiedyś ułożył. To prawdziwi bohaterowie niepodległej ojczyzny. To autorytety. Michał Kulesza do nich należał – mówił wczoraj Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rz". By upamiętnić dokonania zmarłego w tym roku Michała Kuleszy, redakcja „Rz" w porozumieniu z rodziną Michała Kuleszy, zorganizowała konkurs o Nagrodę Fundament Rzeczypospolitej jego imienia.

Nagroda pierwszej edycji trafiła do równie ogromnego autorytetu jak Michał Kulesza. Jako laureata pierwszej edycji nagrody kapituła wskazała bowiem jednomyślnie prof. Jerzego Regulskiego, człowieka niezwykle zasłużonego dla budowania samorządu terytorialnego w Polsce.

Wczoraj na specjalnej gali podczas Kongresu Gmina 2013 na Międzynarodowych Targach Poznańskich laureatowi została wręczona statuetka, a laudację na jego cześć wygłosił Olgierd Dziekoński, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

„My wszyscy z niego"

Celem konkursu jest wskazanie i nagrodzenie osób, które w największym stopniu, już po 1989 r. swoimi działaniami, wkładem intelektualnym i organizatorskim przyczyniły się do budowania Rzeczypospolitej Polskiej jako Państwa na fundamencie zasady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament