Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strach przed utratą etatu zniechęca do urlopów

09 października 2013 | Prawo | Katarzyna Wójcik

Mniej nauczycieli korzysta z wolnego na poratowanie zdrowia. To skutek uchwały Sądu Najwyższego, zgodnie z którą nie chroni ono przed zwolnieniem.

Na Śląsku od 1 września niewiele ponad 600 osób zdecydowało się na taką przerwę w pracy. W poprzednim roku szkolnym było ich niemal 1,5 tys., a przed dwoma laty prawie 2,2 tys.

Choć inne kuratoria oświaty nie mają jeszcze takich zbiorczych danych, z sondy przeprowadzonej przez „Rz" w urzędach miast wynika, że z podobną sytuacją mamy do czynienia w całym kraju.

– W Bielsku-Białej od 1 września 2013 r. urlop na poratowanie zdrowia wzięło 51 nauczycieli. W zeszłym roku szkolnym 2012/2013 zdecydowało się na taki urlop 61 osób, a w roku 2011/2012 – aż 127 – informuje Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Gminy sobie radzą

W Radomsku z urlopów dla poratowania zdrowia korzysta tylko siedmiu nauczycieli. W zeszłym roku było ich 14, a dwa lata temu 23.

– W roku szkolnym 2011/ 2012 ratowały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament