Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lekarze walczą o lepszą refundację

09 października 2013 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Lekarze twierdzą, że z powodu obowiązków, jakie nałożyła na nich ustawa z 2012 roku,  mniej czasu mogą poświęcić pacjentom
źródło: 123RF
Lekarze twierdzą, że z powodu obowiązków, jakie nałożyła na nich ustawa z 2012 roku, mniej czasu mogą poświęcić pacjentom

Rozczarowani polityką rządu medycy sami stworzyli projekt zmiany prawa. Rusza zbiórka podpisów.

– Nie protestujemy przeciw oszczędnościom, tylko sposobowi, w jakim się ich dokonuje – mówi „Rz" prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski. Federacja właśnie rozpoczyna zbiórkę podpisów pod przygotowanym przez siebie projektem zmiany ustawy refundacyjnej.

By trafiła do Sejmu, podpisów musi być 100 tys., jednak Porozumienie Zielonogórskie liczy na to, że będzie ich dużo więcej, a zbiórka przerodzi się w ogólnopolską manifestację pracowników służby zdrowia i pacjentów przeciw polityce rządu. Samo porozumienie skupia kilkanaście tysięcy lekarzy rodzinnych, którzy podpisy mają zbierać w swoich miejscach pracy. Udziału w akcji nie wyklucza jednak także Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Naczelna Rada Lekarska, a włączyć mogą też się aptekarze.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament