Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatek na drogi lokalne

09 października 2013 | Prawo | Maria Weber

Posłowie chcą utworzyć fundusz modernizacji dróg powiatowych, zasilany z VAT odprowadzanego przez powiaty, realizujące inwestycje drogowe.

Klub Poselski PSL zamierza w październiku wnieść do laski marszałkowskiej projekt zmiany ustawy o autostradach płatnych i Krajowym Funduszu Drogowym, przygotowany  w porozumieniu ze Związkiem Powiatów Polskich.

W trakcie prac poselskich projekt zmodyfikowano. Zaproponowano, aby objąć dofinansowaniem nie tylko drogi powiatowe, jak zakładano pierwotnie, ale wszystkie samorządowe.

Nie tylko krajowe

Co konkretnie autorzy projektu proponują? Otóż w nowelizacji ustawy przewidziano, że w terminie do 31 stycznia roku budżetowego rząd będzie przekazywał Krajowemu Funduszowi Drogowemu dotację na dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych. Nie może ona być niższa niż wpływy budżetu państwa z podatku od towarów i usług od wydatków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament