Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Slimy ocalone przez europosłów

09 października 2013 | Ekonomia
W Polsce od dłuższego czasu kurczy się legalny rynek papierosów. Mimo to w poprzednich latach  za sprawą dużych podwyżek stawek akcyzy rosły wpływy z niej do budżetu państwa.
źródło: Rzeczpospolita
W Polsce od dłuższego czasu kurczy się legalny rynek papierosów. Mimo to w poprzednich latach za sprawą dużych podwyżek stawek akcyzy rosły wpływy z niej do budżetu państwa.

Parlament Europejski chce 8-letniego okresu przejściowego dla zakazu papierosów mentolowych.

anna słojewska z Brukseli

Europosłowie przegłosowali wczoraj stanowisko negocjacyjne PE w sprawie nowej dyrektywy tytoniowej. 560 osób było za pakietem nowych przepisów, 92 przeciw, a 32 wstrzymało się od głosu.

W sprawie najważniejszych polskich postulatów efekt jest połowiczny. PE zgadza się na utrzymanie sprzedaży cienkich papierosów, tzw. slim, i chce jedynie zakazania nietypowych małych opakowań. Opowiedział się natomiast, nie po myśli polskiego rządu, za wycofywaniem z rynku mentoli. Tyle że dopiero po ośmiu latach od wejścia nowej dyrektywy w życie.

– Nie będzie zakazu sprzedaży cienkich papierosów. To duży sukces dla Polski i wyraz zdroworozsądkowego podejścia europosłów – komentował eurodeputowany Bogusław...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9660

Wydanie: 9660

Spis treści
Zamów abonament