Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatnik nie może płacić za specyfikę dotacji

02 grudnia 2013 | Ekspert księgowy
Marcin Bazylczuk
autor zdjęcia: M. P.
źródło: Rzeczpospolita
Marcin Bazylczuk

Jeśli zwrot wydatków na nabycie lub wytworzenie środka trwałego powoduje wyłączenie z kosztów odpowiedniej części odpisów amortyzacyjnych, to obowiązek korekty powstaje dopiero z chwilą zwrotu wydatków.

Spółka jest beneficjentem Funduszu Spójności i prowadziła zadanie inwestycyjne polegające na budowie kanalizacji sanitarnej. Umowa o dofinansowanie określała, że zostanie ono przyznane maksymalnie w 84 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Decyzja o kosztach podejmowana jest przez Fundusz na podstawie audytu. Część dofinansowania zostaje zatrzymana, a jej zwrot jest uzależniony od pozytywnego przyjęcia raportu końcowego przez Komisję Europejską. Podatniczka podkreślała więc, że nie ma pewności, czy zostanie ona zwrócona w całości.

Dalej spółka wskazała, że jej inwestycja została zrealizowana w 2010 r., a wybudowane środki przyjęte na stan majątku. Do momentu ostatecznego rozliczenia projektu zatrzymano 10 proc. dofinansowania. Od 2009 r. środki trwałe były...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9704

Wydanie: 9704

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament