Książę Bale, król Lewandowski

02 grudnia 2013 | Sport | Tomasz Wacławek
Gareth Bale: trzy gole i asysta w meczu z Valladolid (4:0)
autor zdjęcia: GERARD JULIEN

Walijczyk pierwszy raz strzelił trzy bramki dla Realu. Polak wykorzystał dwa rzuty karne, Borussia wygrała z Mainz 3:1.

– Warto było zatrzymać go w Dortmundzie – chwalił Lewandowskiego po meczu prezes klubu Hans-Joachim Watzke. Polski napastnik przerwał wreszcie złą serię, z bramek cieszył się poprzednio miesiąc temu, gdy uzyskał hat-tricka w spotkaniu ze Stuttgartem (6:1). W sobotę trafiał w ważnym momencie, przy stanie 1:1.

Borussia prowadziła w Moguncji po pięknym strzale Pierre'a-Emericka Aubameyanga z rzutu wolnego, ale już trzy minuty później Łukasz Piszczek, który w wyjściowym składzie zagrał pierwszy raz w tym sezonie, sfaulował w polu karnym Yunusa Malliego, a jedenastki nie zmarnował Eric Choupo-Moting.

Lewandowski też się nie pomylił. Uderzał pewnie, w...