Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na fakturze korygującej trzeba podawać numer faktury korygowanej

25 kwietnia 2014 | Dobra Firma | Sławomir Stalmach

Prawo unijne nie przewiduje podawania numeru faktury pierwotnej (korygowanej) na elektronicznej fakturze korygującej. Przewiduje to natomiast polskie prawo. Nie oznacza to jednak dodania kolejnych obowiązków, nie może więc być traktowane jako naruszenie unijnej dyrektywy.

Czego dotyczył spór

Spółka w trakcie prac nad wdrożeniem systemu wystawiania i przesyłania faktur VAT w formie elektronicznej stwierdziła, że nie jest w stanie zamieszczać na tych fakturach wszystkich danych wymaganych przez resort finansów. W szczególności nie jest możliwe umieszczenie informacji o numerze faktury pierwotnej (korygowanej).

Spółka zwróciła się o interpretację indywidualną do Ministerstwa Finansów, wskazując kontekst związany z art. 226 dyrektywy 2006/112/WE Rady z 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (DzU UE L z 2006 r. nr 347, s. 1). Zdaniem spółki faktury korygujące, mimo braku referencji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament