Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z myślą o przyszłości dziecka

25 kwietnia 2014 | Prawo | Regina Skibińska

Polisa posagowa to produkt, który może ułatwić dziecku start w dorosłość, a równocześnie zabezpieczy je na wypadek śmierci rodzica.

Przyszłości nie można przewidzieć i nigdy nie wiemy, czy za 20 lat będzie nas stać na opłacenie studiów dziecka, nie mamy też gwarancji, że dożyjemy czasu, gdy nasz potomek wkroczy w dorosłość. Zabezpieczeniu mu przyszłości może posłużyć polisa posagowe. Pełni  dwie funkcje równocześnie: ochronną i inwestycyjną.

Jest to ubezpieczenie, które jedno z rodziców zawiera na rzecz dziecka. Dzięki niemu dziecko otrzyma określoną sumę, jeśli dożyje jakiegoś wieku, np. 20 czy 25 lat. Wysokość wypłaty zależy od składek. Te można wpłacać regularnie albo jednorazowo. W umowie ustala się sposób opłacania oraz wysokość składek.

Na wysokość zgromadzonych środków wpływa też to, jak pieniądze są inwestowane. Mogą posłużyć np. do kupna mieszkania, sfinansowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament