Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po pieniądze na inwestycję trzeba umieć sięgać

25 kwietnia 2014 | Modernizacja Roku 2011
Rawskie Wodociągi i Kanalizacja
źródło: Archiwum konkursu
Rawskie Wodociągi i Kanalizacja
źródło: Rzeczpospolita

Rozmowa | Artur Piotrowski, prezes Rawskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o, pełnomocnik ds. realizacji funduszu spójności.

Co przyczynia się do modernizacji obiektów? Konieczność, potrzeby lokalnej społeczności czy w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o pozostawienie ich w dobrym stanie przyszłym pokoleniom?

Artur Piotrowski: Samorząd lokalny przywiązuje dużą wagę do budowy spójnego wizerunku Rawy Mazowieckiej. Historia Rawy sięga XIII w. i naturalną koleją rzeczy zabytki stanowią cenne dziedzictwo przeszłości, są dumą mieszkańców i przedmiotem szczególnej dbałości samorządu, m.in. ruiny zamku książąt mazowieckich. Priorytetowo są traktowane wszelkie działania, które wpłyną na podniesienie atrakcyjności miasta jako ośrodka turystycznego, miejsca nowych inwestycji oraz przede wszystkim miasta przyjaznego mieszkańcom. Nowe inicjatywy, poczynając od zmiany strategii promocyjnej miasta, przez rozbudowę infrastruktury drogowej i wodno-kanalizacyjnej oraz zaplecza socjalnego (m.in. budowa centrum rekreacji z kompleksem basenów oraz żłobka z zapleczem medycznym), po plany rewitalizacji centrum miasta są wynikiem dobrej współpracy z mieszkańcami i uwzględniania głosu lokalnej społeczności przed uruchamianiem kolejnych inicjatyw.

Ważnym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament