Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusze nieruchomościowe to sposób na optymalizację

25 kwietnia 2014 | Prawo | Michał Gargul
źródło: materiały prasowe

Po opodatkowaniu od nowego roku spółek komandytowo-akcyjnych podatkiem od osób prawnych firmy deweloperskie szukają nowych form zwiększania zysków – pisze prawnik.

Z pomocą przychodzą im m.in. fundusze nieruchomościowe. Gwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli nad inwestycjami bez negatywnego wpływu na efektywność prowadzonych operacji.

Z początkiem tego roku weszła w życie ustawa z 8 listopada 2013 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku tonażowym. Nowelizacja  wprowadziła istotne zmiany w opodatkowaniu spółki komandytowo-akcyjnej. Nadała tego rodzaju podmiotom status podatnika CIT.

Zanim doszło do tych zmian, prowadzenie działalności w formie spółki komandytowo-akcyjnej było dla wielu przedsiębiorców rozwiązaniem optymalnym, w szczególności dla tych, którzy prowadzili długi proces inwestycyjny, gdzie zyski pojawiały się dopiero po kilku latach. Tak właśnie jest w przypadku firm deweloperskich.

Zmiany przepisów spowodowały, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament