Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosną ranga i uznanie

25 kwietnia 2014 | Modernizacja Roku 2011
źródło: Rzeczpospolita

Rozmowa | Prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki, przewodniczący jury Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, przewodniczący Rady Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Który to już pański konkurs?

Adam Podhorecki: Trudno mi policzyć, ale jestem z nim związany niemal od pierwszej edycji. A jest to konkurs szczególny, bo jedyny albo jeden z nielicznych, w których zgłoszone do rywalizacji obiekty budowlane są wizytowane. Inne konkursy rozstrzyga się zwykle na podstawie zgłoszeń przesłanych przez inwestorów czy inne podmioty. Zawierają one zdjęcia i opisowe prezentacje inwestycji, wiele więc zależy nie tylko od jakości i kompleksowości przeprowadzonych prac inwestycyjno-budowlanych, ale od umiejętnego ich zaprezentowania.

W konkursie Modernizacja Roku sytuacja jest zupełnie inna. Każdego roku zbiera się zespół złożony ze specjalistów różnych branż, między innymi z zakresu budownictwa, architektury i konserwacji zabytków. Zespół ten rusza w Polskę. Przejeżdża setki i być może kilka tysięcy kilometrów, wizytuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament