Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umowa na przewóz osób to za mało

25 kwietnia 2014 | Ekonomia i Rozwój

Jeżeli pomiędzy gminami nie ma porozumienia, a autobusy prywatnego przewoźnika kursują pomiędzy nimi, to samo zaświadczenie potwierdzające posiadanie uprawnień do wykonywania publicznego transportu zbiorowego nie wystarczy.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zwróciła się do prezydenta miasta o udzielenie zezwoleń na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie. Ten jednak umorzył postępowania w tej sprawie. Doszedł bowiem do wniosku, że nie jest organem właściwym do wydania tego typu zezwolenia. Spółka powinna zwrócić się do gminy, z którą zawarła umowę na przewóz osób. To jednak zdaniem tej spółki za mało, by prowadzić publiczny transport zbiorowy. Bez zezwolenia jej autobusy nie mogą jeździć.

Prezydent czy gmina

Spółka odwołała się do samorządowego kolegium odwoławczego, a to utrzymało w mocy rozstrzygnięcie prezydenta miasta. Zdaniem tego kolegium spółka nie ma racji. Nie musi występować z wnioskiem o wydanie zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych w krajowym transporcie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament