Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługa coraz popularniesza

25 kwietnia 2014 | Biznes i finanse

Małe przedsiębiorstwa i spółki notowane na giełdzie coraz chętniej decydują się na to, by zamiast kontrahentów pieniądze wypłacali im faktorzy.

Polskie firmy polubiły faktoring. I coraz więcej z nich decyduje się na takie rozwiązanie.

ING Commercial Finance od 20 lat  zajmuje się m.in. faktoringiem. – Obsługujemy klientów z różnych segmentów. Zdecydowaną większość naszych stanowią firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Tomasz Mazurkiewicz, członek zarząduING Commercial Finance Polska.

Dodaje, że udział dużych korporacji stanowi  poniżej 10 proc.  Niewielki odsetek stanowią mikroprzedsiębiorcy. – To się z pewnością zmieni, gdyż obserwujemy coraz większe zainteresowanie faktoringiem wśród drobnych przedsiębiorców, którzy widzą w faktoringu szansę na poprawę swojej płynności – tłumaczy Tomasz Mazurkiewicz.

Spółka PKO Faktoring od pięciu lat zajmuje się faktoringiem. – Jesteśmy przygotowani zarówno do obsługi dużych korporacji, jak też firm z sektora MSP – mówi wiceprezes Piotr Warchałowski. Zauważa, że faktoring jest wykorzystywany przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament