Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Putin rozważa interwencję

25 kwietnia 2014 | Świat | Jędrzej Bielecki
Ukraińska armia szturmowała w czwartek rosyjskich separatystów w Słowiańsku przez wiele godzin
źródło: AFP
Ukraińska armia szturmowała w czwartek rosyjskich separatystów w Słowiańsku przez wiele godzin
Walki koncentrują się na obwodzie donieckim (Donbasie), najbogatszym i najbardziej zaludnionym regionie Ukrainy.  Separatyści zajmują w nim wciąż kilka miast,  ale Ukraińcom udało się odbić Mariupol.
źródło: Rzeczpospolita
Walki koncentrują się na obwodzie donieckim (Donbasie), najbogatszym i najbardziej zaludnionym regionie Ukrainy. Separatyści zajmują w nim wciąż kilka miast, ale Ukraińcom udało się odbić Mariupol.

Ukraińskie wojska zaatakowały główną bazę separatystów w Słowiańsku. Kreml grozi zemstą.

Ofensywa rozpoczęła się w nocy ze środy na czwartek. Jest odpowiedzią na brutalne zabójstwo przez Rosjan radnego Gorłówki i zdecydowanego zwolennika utrzymania integralności ukraińskiego państwa Wołodymira Rybaka.

Ukraińcom udało się bez ofiar śmiertelnych odbić ratusz w Mariupolu, półmilionowym porcie nad Morzem Azowskim. Jak powiedział szef MSW Arsen Awakow, ukraińskie wojska odparły także atak około 70 uzbrojonych ludzi pod dowództwem rosyjskich oficerów na bazę w Artemowsku niedaleko Słowiańska.

Atak na sam Słowiańsk rozpoczął się już w czwartek przed południem. Wzięło w nim udział kilka wozów piechoty, a także helikopter. Ukraińcom udało się początkowo zdobyć trzy barykady bronione przez separatystów na przedmieściach miasta. Mimo walk, w których zginęło przynajmniej pięć osób, Ukraińcy nie zdołali jednak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament