Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Roczna pensja za bezprawne zwolnienie

25 kwietnia 2014 | Prawo | Mateusz Rzemek
Możliwość przywrócenia do pracy zachowaliby jedynie pracownicy szczególnie chronieni – zapowiada Radosław Mleczko, wiceminister pracy
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Możliwość przywrócenia do pracy zachowaliby jedynie pracownicy szczególnie chronieni – zapowiada Radosław Mleczko, wiceminister pracy

Wyrzuceni z pracy z naruszeniem prawa stracą możliwość walki w sądzie o powrót na swoje stanowisko. Dostaną za to wyższe niż obecnie odszkodowanie.

Mateusz Rzemek

Jak ustaliła „Rzeczpospolita", Ministerstwo Pracy szykuje poważne zmiany w zasadach wypowiadania umów o pracę na czas nieokreślony. Obecnie ma je około 8 mln pracowników. Nowelizacja kodeksu pracy będzie miała więc ogromne znaczenie dla  nich wszystkich.

– Rozważamy zmianę w kodeksie pracy polegającą na rezygnacji, co do zasady, z możliwości przywrócenia przez sąd osoby zwolnionej z naruszeniem prawa – zdradza Radosław Mleczko, wiceminister pracy i polityki społecznej. I dodaje, że pozostałaby do stosowania wobec pracowników szczególnie chronionych np. kobiet w ciąży  czy osób w wieku przedemerytalnym.

Więcej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament