Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo powielaczowe wiecznie żywe

25 kwietnia 2014 | Prawo | Grzegorz Góreczny
źródło: materiały prasowe

Prace nad nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich to dobry moment, 
aby przeanalizować obecne regulacje 
i dokonać korekty wadliwych przepisów 
– pisze prawnik Grzegorz Góreczny.

W 2014 r. rozpoczął się nowy okres programowania w rozdziale środków unijnych, w tym również w zakresie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obowiązuje już nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 1305/2013 z 17 grudnia 2013 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) i uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1698/2005. W Polsce trwają jednakże jeszcze prace nad nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest to zatem dobry moment, aby zastanowić się nad dotychczas obowiązującymi rozwiązaniami i poprawić w nich to, co nie funkcjonowało najlepiej lub wymaga korekty.

Jednym z obszarów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, którego wdrażaniem zajmował się samorząd województwa (i wciąż się zajmuje – ze względu na konieczność zachowania przez beneficjentów trwałości projektów), w osi 3 – „Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej" jest działanie „Odnowa i rozwój wsi". Jego celem, zgodnie z opisem zawartym w dokumencie programowym, jest poprawa jakości życia na terenach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie tych terenów. Ma ono umożliwić rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament